Lõdva ehk naeratava rihmaga jalutamine
Tihti on koera perre võtmise üheks põhjuseks soov rohkem liikuda ja koos toredalt aega veeta. Kuid mõnikord võib see muutuda väljakutseks, kus pidevalt sikutav koer muudab igapäevased jalutuskäigud pigem kohustuseks, kui meeldivaks tegevuseks. Kui vahel tundub, et koeraga jalutamine on väga suur väljakutse, siis teadke – õnneks on seda võimalik muuta täpselt selliseks, nagu soovisite!
Kasu omanikule:
See on sinu aeg ennast laadida. Koera jalutamine on suurepärane võimalus lõõgastuda ja värskes õhus aega veeta.
Eriti talviste tiirude puhul on oluline, et koer sind äkiliselt ei tõmbaks. Õppides rahulikult kõndima, on sul rohkem kontrolli ka libedatel teedel.
Mida rahulikumad ja meeldivamad jalutuskäigud, seda rahulikum on ka koer kodus. Koera rahulikkus peegeldub kodustes tingimustes, sest väljas olles on ta saanud oma energiat välja elada.
Ka õuekoerad tahavad tänava emotsioone ja lõhnu nautida. Neile meeldib saada osa maailmast väljaspool kodu.
Kui koer saab kasutada oma nina, olgu ta siis kutsikas, täiskasvanud või vanemas eas, on tema vaimne tervis tasakaalus. Looduses nuuskimine hoiab koera vaimu värskena ja terve.


Kasu koerale:
Miski ei sega, ei kisu ega tee haiget. Rahulik jalutuskäik aitab vältida koera stressi ja ebamugavust.
Mida rohkem nuusutamist, erinevaid lõhnu ja kohti, seda enesekindlam ja julgem koer. Nuuskimine arendab koera vaimset tasakaalu, aidates tal teha õigeid valikuid ja käituda stabiilselt.
Side jalutajaga muutub tugevamaks. Koos veedetud kvaliteetaeg loob positiivseid mälestusi ja tugevdab usaldust.
Kodus on mõnus puhata, kui aju on väljas piisavalt tööd saanud. Füüsiline ja vaimne väsimus aitavad koeral pärast jalutuskäiku rahulikult lõõgastuda.
Nuusutanud koer on õnnelik koer! Nuusutamine rahuldab koera loomulikke instinkte ja hoiab ta õnnelikuna.

Tihti tekib lisaks tavalisele sikutamisprobleemile veel ka rihmareaktiivsus. Kas Sinu koer on pigem “õnnelik tervitaja” või soovib näiteks hirmu tõttu oma käitumisega teiste koerte suhtes ditantsi suurendada?
Mõlemal juhul võid lõpetada samas kohas – koer haugub ja uriseb rihmas. Esimesel juhul on ta sageli, eriti just kutsikaeas, lubatud teisi koeri tervitama, kuid ühel hetkel on hakatud seda keelama. Koeras tekib frustratsioon, stress süveneb ning ta hakkab rihmas olles teiste koerte poole sikutama samal ajal haukudes ja urisedes. Teisel juhul võib olla valemi algus sama – koer on saanud rihmas olles teiste koerte juurde, kuid mõni (vahest piisab ka ainult ühest) kogemus on olnud negatiivne ning koer hakkab selliseid ebameeldivaid kohtumisi ise ennetama valides haukumise ja urisemise teise koera peale. Tihti on selline käitumine teda aidanud ning ta õpibki niimoodi toimima. Meie asi on seda kõike kas ennetada või hiljem tagajärgedega tegeleda ja koerale uuesti õpetada, kuidas selliste olukordadega toime tulla.
